Profima interiery >

Otázky a odpovědi

virtuální-byt

FOTOGALERIE

CENÍK

ČASTÉ DOTAZY

OTÁZKY A ODPOVĚDI

KONTAKT

ONLINE POPTÁVKY

Volné termíny
jádra express

  aktuální termíny:


rekonstrukce bytů Praha 


květen 2024
červen 2024

  přesné a závazné termíny budou upřesněny na základě konkrétní zakázky 

termíny na rok 2025 je již možné rezervovat 

 


 

 

REKONSTRUKCE
BYTŮ

BYTOVÁ
JÁDRA

SLUŽBY
ARCHITEKTA

KUCHYNĚ
& NÁBYTEK

 ČASTÉ DOTAZY

1. Jaké oprávnění je potřeba k provádění rekonstrukcí bytů a bytových jader

V poslední době se množí dotazy našich zákazníků na formy podnikání řemeslníků,kteří nabízejí služby při rekonstrukcích bytových jader a bytů a mají "zaručeně" oprávnění tyto služby nabízet.

Z hlediska platného stavebního i živnostenského zákona mohou tyto služby nabízet pouze firmy a živnostníci,mající oprávnění k "provádění staveb včetně jejich změn a udržovacích prací na nich" (jako má např. naše firma).

Pokud Vám tedy budou služby spojené s rekonstrukcemi nabízet živnostníci,mající živnostenský list např. na "dokončovací stavební,zednické,obkladačské,přípravné" a jiné podobné profese (i když jejich webové stránky a propagace hovoří v superlativech) jedná se o podvodníky,kteří podnikají neoprávněně a jim i Vám tak hrozí pokuta až do výše 500 000,- Kč ,nehledě na mnohá rizika spojená s případným uplatňováním záruk ,škod a práv z pohledu pojišťoven,bankovních ústavů i správy domu(banka neposkytne úvěr,výrobce neuzná záruku,pojišťovna neuhradí škody a naopak vymáhá po stavebníkovi pojistné plnění,jelikož se jedná o černou stavbu).

2. Lze financovat rekonstrukci bytu formou stavebního spoření ?

ano-čerpání finančních prostředků ze stavebního spoření,případně jakékoliv formy úvěru je dnes zcela běžnou záležitostí

3. jaká je pracovní doba pro hlučné práce ?

Práce spojené se zvýšeným hlukem provádíme zásadně pouze v pracovní dny od 8-17:00 tak,abychom co nejméně omezovali ostatní obyvatele v domě.

4. zajišťujete úklid ?

ano,naše služby obsahují denní úklid společných prostor na vašem podlaží.
V případě přesunu materiálů provádíme úklid také ve všech dotčených prostorách včetně výtahu(ev. chodníku).

5. je návštěva technika a cenová nabídka zdarma ?

ano,prvotní konzultace a cenová nabídka je součástí zákaznického servisu,který nabízíme zdarma

 VAŠE DOTAZY

 1. Dobrý den, jakou finanční částku mám očekávat, chtěla bych-li zrekonstruovat byt v rozsahu - podlahy (koberec, lino), dveře + záchod koupelna celé nové (původní je omakart)? Děkuji

  Bolehovská, Brandýs nad Labem

  • Odpověď

   Dobrý den,
   počítáme-li na přestavby bytového jádra v rozsahu střední třídy (tedy nejběžnější standart-nikoliv nejlevnější ekonomickou řadu) částku mezi 125-150.000 Kč na výměnu interierových dveří při rekonstruci bytu 3+1 (tj. další 3 ks dveří a zárubní) částku mezi 5-10.000 Kč dle typu dveří a kování,pak zbývá přibližně 50.000 Kč na výměnu podlah včetně vyrovnání podkladu.Celková cena rekonstrukce pak vychází kolem 230.000 Kč.

   S pozdravem Jiří Chába | iProfima.cz

 2. Dobrý den, provádíte také rekonstrukce koupelny bez bourání a zdění, tzn. obklady stávajících stěn, příp. odstranění pouze stěny s dveřmi (futry) a její nahrazení novou s dveřmi posuvnými?

  Jitka Červenková, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,
   ačkoliv bude znít odpověď trochu nelogicky,pokuste se prosím ve vlastním zájmu přehodnotit myšlenku ponechat stávající bytové jádro bez zásadnějších změn-princip kompletních přestaveb není jen záležitost estetická,ale především praktická : ve stávajícím prostoru máte dosluhující elektroinstalace,vodoinstalace,mnoho zdravotně závadných materiálů a technologií.
   Výhodou celkových přestaveb s vybouráním všech nevyhovujících součástí a nahrazení novými je zejména investice do Vašeho budoucího kvalitního bydlení.

 3. Dobrý den, také posílate na email nezávaznou kalkulaci pro danou rekonstrukci zdarma, jako to dělají jíné firmy? Docela bych nejdřív potřebovala vědět kolik by to asi tak stálo, myslím kompletní rekonstrukce koupelny+ kuchyň, děkuji za odpověď.

  Dana, Tišnov

  • Odpověď

   Dobrý den,
   ano,kalkulace pro veškeré rekonstrukce a přestavby je vypracována zcela zdarma-podmínkou je fyzická existence a návštěva daného prostoru naším technikem pro zamezení případných nesrovnalostí mezi zaslanými podklady a realitou.Ve vašem případě však lokalita neodpovídá naší působnosti-rekonstrukce provádíme pouze v rámci Prahy a dojezdové vzdálenosti do cca 30 minut.

   S pozdravem Martin Chába | iProfima

 4. Provádíte také rekonstrukci kuchynśkého koutu včetně pokládky podlahy i v obýváku ?

  V.Gabrhelová, Praha

  • Odpověď

   Ano,dodáváme kompletní kuchyňské linky včetně souvisejících služeb (zednické a instalatérské přípravy).

   Martin Chába

 5. Jak zajišťujete aby prach vznikající při rekonstrukci nepronikal do ostatních prostor bytu a zařízení, v případě provozu domácnosti během rekonstrukce.
  děkuji
  Stanislav Týmal

  Stanislav Týmal, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,

   možností,jak oddělit stavební a obytnou část rekonstruovaného bytu je více-v případě,že zůstávají původní interieové dveře lze využít jejich funkci v kombinaci s dotěsněním. Nejčastěji se však dveře včetně zárubní mění v celém bytě a během rekonstrukce je funkce zavírání nahrazena speciálními zavíratelnými foliemi na zip.Jelikož na každé zakázce využíváme průmyslové vysavače,nedochází k nadměrnému úniku prachu tak,jako se děje v běžné praxi.

   S pozdravem Jiří Chába | interiery Profima

 6. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli děláte i samostatné rekonstrukce kuchyní? Jedná se o původní kuchyň v panel.domě. Zděné jádro jsme nechali dělat před 5ti lety. Děkuji vám za odpověď. S pozdravem Andrea Černá

  Andre Cerna, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,
   ano,vyrábíme vlastní kuchyně Profima a nábytek v moderní truhlárně na zakázku.Výhodou této služby je i součinnost našich stavebních profesí při přípravě rozvodů elektra,vody a plynu,případně zednických a obkladačských prací.

   Jiří Chába | interiery Profima

 7. Zdravím četl jsem článek o melouchářích.Proč píšete něco takového když jste podle vašeho článku to samé stačí si prověřit ičo a nejte na tom o nic líp než ty ostatní.Myslíte si že jsou lidí takový idioti že se nemohou kouknout i na vás :http://registry.cz

  Petr Novák, praha6

  • Odpověď

   Děkuji za otázku,
   je třeba rozlišovat mezi registrem podnikatelů a statistickým úřadem,který eviduje pouze obecné skupiny v rámci statistik druhů oborů.V našem případě tedy např.registr ministerstva financí ARES : http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_rzp.cgi?ico=65406800&jazyk=cz&xml=1&rozsah=0

   S pozdravem Jiří Chába

 8. Dobrý den.Chci se zeptat když nad námi soused si vyboural příčky a zvětšil si koupelnu jestli já si to mužu také udělat když bydlíme pod ním? Pozná laik nosnou příčku nebo musíme na konzultaci pozvat odborníka? vy tuto službu provádíte?Jaká je cena?Děkuji

  Boorova, Karlovy Vary

  • Odpověď

   Dobrý den,
   s největší pravděpodobností se opravdu jedná o nenosné příčky,které je možné odstranit,či přesunout.Důrazně však doporučuji na posouzení přizvat odborníka-i zdánlivě nenosná stěna může způsobit nečekané problémy v případě laického posouzení.Lokalita Karlovy Vary je mimo naši působnost.

   S pozdravem Jiří Chába | interiery Profima

 9. Dobrý den, chci se Vás zeptat zda rekonstruujete i byty v cihlových domech.Mám byt 1+1 na Praze 7.Plánuju kompletní rekonstrukci bytu.Má další otázka směřuje k výměně WAW topení za jiné.Zda je to možné.Děkuji Doležal

  Doležal, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,
   ano,provádíme i rekonstrukce v cihlové zástavbě.

   Výměna WAW topení je možná -nejlépe za plynové etážové topení-kromě topení získáte nezávislý zdroj přípravy teplé užitkové vody-návrh řešení závisí na individuálních místních podmínkách (např.možnost použití komínu,plyn,elektřina apod).

 10. Dobrý den, provádíte také rekonstrukce koupelny bez bourání a zdění, tzn. obklady stávajících stěn, příp. odstranění pouze stěny s dveřmi (futry) a její nahrazení novou s dveřmi posuvnými?

  Jitka Červenková, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,
   ačkoliv bude znít odpověď trochu nelogicky,pokuste se prosím ve vlastním zájmu přehodnotit myšlenku ponechat stávající bytové jádro bez zásadnějších změn-princip kompletních přestaveb není jen záležitost estetická,ale především praktická : ve stávajícím prostoru máte dosluhující elektroinstalace,vodoinstalace,mnoho zdravotně závadných materiálů a technologií.
   Výhodou celkových přestaveb s vybouráním všech nevyhovujících součástí a nahrazení novými je zejména investice do Vašeho budoucího kvalitního bydlení.

 11. Dobry den,budu delat nove jadro. Zajimalo by me,jestli mohu instalovat vodu a odpady do Ytongu 10 cm. Nevim jaky maji prumer trubky. Jedna se o obvod koupelny. Nespadne mi to nahodou. dekuji.

  michal grusser, lovosice

  • Odpověď

   Dobrý den,
   obecně Vám 10 cm stačit bude-záleží však také na použitém průměru zejména odpadního potrubí (nejběžnější připojovací potrubí kanalizace má 50/40/32 mm) a způsobu vedení instalačních tras -prioritně by jste neměl stěnu zeslabit na méně než 5 cm a vyhnout se pokud možno vodorovnému způsobu instalace drážek (tzn. podřezání a zeslabení takové stěny).Použijte nejlépe vedení po stěně např. za kuchyní,pod vanou,sprchovým koutem,případně v podlaze. Trasy lze také skrýt do tzv. předsazených stěn (využijete je také např. jako odkládací poličky v koupelně apod.

   S pozdravem Jiří Chába

 12. Dobrý den,
  plánujeme rekonstrukci bytu. Byt máme ale v Brně. Zaujala nás Vaše práce i nabídka a chceme se Vás zeptat, zda máte partnery či znáte obdobnou firmu v Brně.

  Iva Kantorová, Brno

  • Odpověď

   Dobrý den,
   zdravíme do Brna-je nám líto ale Vaši poptávku opravdu pro větší vzdálenost přijmout nemůžeme.

 13. Prosím zdali provádíte také rekonstrukce byt.jader na bezbariérové

  Petr Klykorka, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,
   ano,máme několik realizací pro osoby se sníženou pohybovou schopností.Rádi Vám zpracujeme návrh řešení.

 14. je nutné žádat o povolení přestavby bytového jádra na stavebním bytovém družstvu?

  Jaroslav Voňka, Semily

  • Odpověď

   Ano,povinností nájemníka je informovat majitele objektu o stavebních úpravách,pod které patří i rekonstrukce bytového jádra v družtevním domě.
   Především však předejdete mnohým nedorozumněním,které by mohly nastat při neohlášení (není třeba se obávat-každý majitel ocení investici ,kterou sám nemusí financovat).

 15. Dobrý den,jsem zednik-obkladač a také dělám tuto práci-pracuji sám a vím jak je pracné uspokojit zákaznika.Vaše firma vypadá solidní a spolehlivá a Vaše práce mluvi za vše.Přeji Vám mnoho dalšich zakázek a úspěchu v oboru.

  David P.

  Panov David, Most

  • Odpověď

   Dobrý den,
   těší nás pochvala od kolegy z oboru-na poctivé řemeslné práci a špičkovém vybavení si velmi zakládáme.Mnoho osobních i pracovních potěšení i Vám.

   Jiří Chába

 16. Dobrý den, protože se mi velice líbí práce Vaší firmy, měla bych dotaz, zda provádíte rekostrukce bytů i v jiných městech než je Praha a okolí? Jednalo by se o rekonstrukci panelového bytu v Olomouci. Děkuji za podpověď, zdraví Juračková V.

  Juračková Věra, Olomouc

  • Odpověď

   Dobrý den,
   děkujeme za pochvalu-bohužel Vás však musím zklamat-Olomouc je opravdu příliš vzdálenou lokalitou,kde by se firemní logistika příliš prodražila.Pokuste se hledat v bližším okolí svého bydliště-přeji hodně štěstí při výběru zhotovitele.

   S pozdravem Jiří Chába

 17. Dobrý den,

  Planujeme rekonstrukci bytu o velikosti 2+1 na 3kk. Radi bychom vyuzili prvotni konzultaci vcetne financniho rozpoctu.

  Dekuji

  David Sevcik

  David Ševčík, Praha 10-Malešice

  • Odpověď

   Dobrý den,
   budeme Vás neprodleně kontaktovat.

 18. Dobrý den.
  Chystám přestavbu byt. jádra.
  Chci mít WC jako součást koupelny ale dle čl. 22 odst. 7 vyhlášky č. 26/1999 Sb. hl.m. Prahy to nelze. Pochopila jsem dobře že se to týká nejen nové výstavby ale i přestavby byt. jádra?
  Jak byste toto mohli vy

  Sarda Marie, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,
   dle platné normy nelze u bytu velikosti 2+kk a výše (důvod je předpoklad pobytu vícečetné rodiny)sloučit koupelnu a WC pokud není v bytě další toaleta (máte-li tedy např. dvougenerační 4+1 se dvěma WC,omezení se vás netýká).
   Řešení je několik-kontaktujte prosím naše technické oddělení.

 19. Dobrý den,
  chystám se na rekonstrukci bytového jádra bytu 2+1, cca 55 m2. Jedná se o byt ve třetím patře v Praze 9, Zelenečská ul. Dům je ze 60 let bez výtahu. Měl bych zájem o kompletní vyklizení bytu (pozůstalost), rekonstrukci jádra, dodání kuchyńské

  František Ureš, Praha 9

  • Odpověď

   Dobrý den,
   děkujeme za poptávku-budeme Vás kontaktovat.

 20. Dobrý den,
  chystám se na rekonstrukci bytového jádra bytu 2+1, cca 55 m2. Jedná se o byt ve třetím patře v Praze 9, Zelenečská ul. Dům je ze 60 let bez výtahu. Měl bych zájem o kompletní vyklizení bytu (pozůstalost), rekonstrukci jádra, dodání kuchyńské

  František Ureš, Praha 9

  • Odpověď

   Dobrý den,
   děkujeme za poptávku-budeme Vás kontaktovat.

 21. Máte volné kapacity na rekonstukci bytového jádra v paneláku v Praze ještě v průběhu tohoto roku? Děkuji, Fiedler.

  Jiří Fiedler, Praha 5

  • Odpověď

   Dobrý den,
   pro aktuální termíny prosím kontaktujte našeho technika na tel. 601 203 023-bude-li to v našich silách,rádi Vám vyhovíme.

 22. Je možné v průběhu rekonstrukce koupelny (a toalety!!) v bytě bydlet? Uvažuji o vaší firmě, ale potřebuji vědět, jestli je nutné se po dobu rekonstrukce "vystěhovat".
  Děkuji za odpověď.
  I. Landová

  Iveta Landová, Praha 5

  • Odpověď

   Dobrý den,
   jako standartní servis zajišťujeme po celou dobu funkční toaletu a tekoucí vodu z provizorního připojení-mimo ojedinělé dny,kdy není možno z důvodu technologické pauzy (např. lití nivelačních hmot a pokládka podlahy)vstupovat po omezenou dobu na tyto plochy.

   Jiří Chába

 23. Máte volné kapacity na rekonstukci bytového jádra v paneláku v Praze ještě v průběhu tohoto roku? Děkuji, Fiedler.

  Jiří Fiedler, Praha 5

  • Odpověď

   Dobrý den,
   pro aktuální termíny prosím kontaktujte našeho technika na tel. 601 203 023-bude-li to v našich silách,rádi Vám vyhovíme.

 24. Dobrý den.
  Chystám přestavbu byt. jádra.
  Chci mít WC jako součást koupelny ale dle čl. 22 odst. 7 vyhlášky č. 26/1999 Sb. hl.m. Prahy to nelze. Pochopila jsem dobře že se to týká nejen nové výstavby ale i přestavby byt. jádra?
  Jak byste toto mohli vy

  Sarda Marie, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,
   dle platné normy nelze u bytu velikosti 2+kk a výše (důvod je předpoklad pobytu vícečetné rodiny)sloučit koupelnu a WC pokud není v bytě další toaleta (máte-li tedy např. dvougenerační 4+1 se dvěma WC,omezení se vás netýká).
   Řešení je několik-kontaktujte prosím naše technické oddělení.

 25. Dobrý den,

  Planujeme rekonstrukci bytu o velikosti 2+1 na 3kk. Radi bychom vyuzili prvotni konzultaci vcetne financniho rozpoctu.

  Dekuji

  David Sevcik

  David Ševčík, Praha 10-Malešice

  • Odpověď

   Dobrý den,
   budeme Vás neprodleně kontaktovat.

 26. Dobrý den, protože se mi velice líbí práce Vaší firmy, měla bych dotaz, zda provádíte rekostrukce bytů i v jiných městech než je Praha a okolí? Jednalo by se o rekonstrukci panelového bytu v Olomouci. Děkuji za podpověď, zdraví Juračková V.

  Juračková Věra, Olomouc

  • Odpověď

   Dobrý den,
   děkujeme za pochvalu-bohužel Vás však musím zklamat-Olomouc je opravdu příliš vzdálenou lokalitou,kde by se firemní logistika příliš prodražila.Pokuste se hledat v bližším okolí svého bydliště-přeji hodně štěstí při výběru zhotovitele.

   S pozdravem Jiří Chába

 27. Dobrý den,
  prosím o informaci ohledně přibližného trvání celkové doby rekonstrukce-vybourání stávajícího panelového jádra a vyzdění včetně sanity a el.rozvodu.Děkuji Steinbergerová

  R.Steinbergerová,

  • Odpověď

   Dobrý den,
   orientační doba rekonstrukce bytového jádra se pohybuje od 10-ti pracovních dnů výše (záleží na množství detailů a rozsahu prací).Vycházíte-li z informace některých konkurentů ohledně doby 7 a méně dnů,je třeba dodat,že těmto krátkým termínům bohužel také odpovídá kvalita odvedené práce.
   S pozdravem Jiří Chába-Profima

 28. dodáváte práci i s materiálem,nebo si jej musíme obstarat sami ?

  Tomáš Hladík, Praha 5

  • Odpověď

   Dobrý den,
   veškeré naše služby jsou kompletně na klíč-Vy si pouze vyberete,vše ostatní od objednávky až po dodání na stavbu zajistíme vlastní logistikou.

 29. Dobrý den,jste plátci Dph ?

  Plavcová, Praha 10

  • Odpověď

   Dobrý den,ano-z tohoto důvodu máte také zvýhodněné ceny veškerých materiálů,které Vám dodáme oproti nákupu,který by jste provedli sami.

 30. Dobrý den,zajímalo by mne,zda máte vlastní řemeslníky ?

  Renata Horáčková, Pardubice

  • Odpověď

   Dobrý den,
   ano,máme vlastní tým zkušených profesionálů-každý je specialistou na konkrétní obor.Nespornou výhodou je realizace zakázek našimi vlastními zaměstnanci - nevyužíváme služeb nájemných cizokrajných pracovníků.

 31. Dobrý den,jaká je pracovní doba-naše družstvo má ve stanovách hlučné práce od 10-16 hodin v pracovní dny.

  Novák, Praha

  • Odpověď

   Dobrý den,standartně provádíme veškeré hlučné práce v pracovní dny od 8-17 hodin. Ve vašem případě bychom samozřejmě tyto hodiny uspůsobili danému rozsahu.

   Jiří Chába-Profima


 

NOVÝ DOTAZ